Czy warto reklamować się w wyszukiwarkach? blog Icommedia

Dlaczego warto reklamować się w wyszukiwarkach?

21 marca, 2020
Dlaczego warto reklamować się w wyszukiwarkach?

Minęły już czasy, kiedy reklama miała wartość jedynie w mediach tradycyjnych takich jak Telewizja, Prasa czy Radio. Dziś każdy jest w Internecie, a więc klasyczne formy komunikacji są niewystarczające.

Internet to medium, które daje bardzo duże i różnorodne możliwości reklamowania się np. w Social Mediach (Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin), a także w wyszukiwarkach. Reklamy w wyszukiwarkach, czyli SEM – Search Engine Marketing to jedne z najbardziej skutecznych form marketingu w Internecie. Co daje SEM?

Przede wszystkim ogromne zasięgi ( ponad 97% użytkowników Internetu korzysta z wyszukiwarki Google, skąd pozyskuje różne informacje na temat firm, marek, produktów i usług, a także opinii o nich. Kolejna zaleta to przede wszystkim pozyskiwanie nowych leadów i zaufanie (39% użytkowników wyszukiwarki uważa, że strony z pierwszych miejsc w rankingu wyszukiwań są liderami w swojej branży i są najlepsi w tym co robią, ogromny ich procent ma zaufanie do pozyskanych informacji.

Najważniejszą zaletą SEM jest natychmiastowy efekt działań. Wystarczy doba i Twoja oferta może wyświetlać się ogromnej liczbie osób. Twoja strona może znajdować się na najwyższych pozycjach w rankingu wyszukiwań na kluczowe frazy. Co najważniejsze, płacisz tylko za efektywność działań! Nie płacisz za puste wyświetlenia, tylko za kliknięcie w sponsorowany link.

Reklamy w wyszukiwarce są nakierowane na konkretny cel np. wypełnienie formularza ( jest to odpowiedź na konkretne potrzeby klienta, który wpisał swoje zapytanie w wyszukiwarce). Jesteś zainteresowany taką formą reklamy, a nie wiesz z czym to się je?

Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą reklam SEM w wyszukiwarkach – https://icommedia.pl/e-marketing/kampanie-adwords/.