Skuteczne kampanie reklamowa na Instagramie / Icommedia

Skuteczne kampanie reklamowa na Instagramie

14 marca, 2020
Skuteczne kampanie reklamowa na Instagramie

Chcesz, aby Twoja firma zaistniała w internecie? Powinieneś rozważyć promowanie swojej oferty z wykorzystaniem jednego z najpopularniejszych obecnie portali społecznościowych, jakim jest Instagram.

Główną rolę na Instagramie odgrywają zdjęcia. Towarzyszy im ( zwykle niezbyt obszerny ) opis, podobnie jak w przypadku innych tego typu portali także i tutaj można oznaczać treści z wykorzystaniem hasztagów. Popularność Instagrama stale rośnie. Niektóre z dostępnych danych pokazują, że liczba użytkowników tego portalu wzrosła aż trzykrotnie porównując ją do przyrostu osób korzystających z Facebooka w analogicznym okresie czasu. Instagram zaczyna być doceniany przez przedsiębiorców, którzy coraz chętniej promują oferty swoich firm za jego pośrednictwem. Jak skutecznie prowadzić kampanię reklamową na Instagramie?

Przede wszystkim trzeba otworzyć konto biznesowe. Daje ono możliwość dostępu do aktualnych statystyk dotyczących kampanii reklamowej oraz wybrania odpowiedniej dla oferty Twojej firmy grupy docelowej. Jeżeli są nią głównie młodzi ludzie, Instagram będzie z pewnością skutecznym narzędziem marketingowym dla Twojego biznesu.

To właśnie na Instagramie a nie na Facebooku gromadzą się oni najbardziej licznie. Jako że na portalu tym istotne są zdjęcia, możliwe jest oparcie kampanii reklamowej na ciekawych, angażujących uwagę odbiorcy materiałach graficznych. Może to być nie tylko fotografia ale też interesująca grafika czy też krótkie video. Należy przy tym dokładnie zastanowić się nad tym, jakich hasztagów należy użyć, aby zapewnić naszej reklamie dotarcie do szczególnie interesujących nas grup potencjalnych klientów.

Pamiętać należy również o tym, że tekst nie powinien stanowić więcej, niż 20 procent powierzchni reklamowego materiału graficznego. Można spróbować samemu pokierować kampanią reklamową na Instagramie, lepiej jednak powierzyć to zadanie specjalistom, takim jak nasza agencja IcomMedia. Mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii internetowych w internecie, zajmujemy się promocją również na Instagramie. Naszymi klientami są zarówno małe firmy rodzinne, jak i tacy przedsiębiorcy, o których śmiało można powiedzieć, że są rekinami biznesu.

Zainteresowała Cię nasza oferta? Zadzwoń lub napisz do nas jak najszybciej! 

Lub poznaj nasze inne oferty na działania w Social Mediach jakie wykonuje nasza spółka córka IcomSocial https://icomsocial.pl/oferta/.