Ile kosztuje i jak rozliczana jest kampania reklamowa w Allegro Ads?

Ile kosztuje i jak rozliczana jest kampania reklamowa w Allegro Ads?

20 lutego, 2021
Ile kosztuje i jak rozliczana jest kampania reklamowa w Allegro Ads?

Jeżeli zdecydujesz się na wykorzystanie narzędzia marketingowego o nazwie Google Ads, to wiedz, że będziesz mógł sam zdecydować o wysokości budżetu reklamowego. Sprzedawca może w dowolnej chwili zalogować się do swojego osobistego panelu i sprawdzić to, ile pieniędzy zostało danego dnia wydanych na reklamę.

Uruchomienie kampanii reklamowej Allegro Ads

Najpierw należy wyjaśnić, czym jest budżet dzienny, a czym całkowity.

Budżet dzienny to maksymalna kwota, jaką chcesz przeznaczyć na reklamę dziennie. Jeśli chodzi o minimum, to kwota zależy od tego, gdzie mają być wyświetlane Twoje reklamy. Jeżeli ma to być dowolne miejsce na samym tylko portalu Allegro, jest to 3 zł. Jeżeli Twoje reklamy mają być emitowane tylko w Google, minimalna kwota wynosi 10zł. Możesz również zdecydować się na zakup pakietu. Wtedy treści reklamowe będą wyświetlane zarówno na portalu Allegro, jak i w Google. W takim przypadku minimalny budżet dzienny to 20zł. Nie każdego dnia wydasz kwotę maksymalną, ponieważ ruch na portalu Allegro codziennie jest inny. Czasem pojawia się tutaj wielu Twoich potencjalnych klientów, czasem jest ich mniej. Więcej szczegółów na temat sposobu prowadzenia rozliczeń znajdziesz w dalszej części artykułu.

Budżet całkowity to łączna kwota Twojej inwestycji w reklamę w czasie trwania kampanii.

 

Jak rozliczana jest reklama Allegro Ads?

Obowiązuje tutaj model Max CPC, czyli Cost Per Click. Płacisz tylko i wyłącznie za kliknięcie w Twoją reklamę, które powoduje przeniesienie internauty na podstronę zawierającą szczegółowy opis oferty. Opłata nie jest pobierana za samo wyświetlenie treści reklamowych. Warto tutaj wspomnieć o ułatwieniu dla początkujących. Allegro Ads może zasugerować najbardziej optymalną propozycję dla danego sprzedawcy. Jest niezwykle pomocne dla tych osób, które nie są pewne tego, jaka powinna być maksymalna stawka za pojedyncze kliknięcie w reklamę. Jej ustalenie jest konieczne tylko wtedy, gdy chcesz, aby Twoje oferty wyświetlane były wyłącznie na portalu Allegro. W przypadku, gdy mają być one emitowane również z wykorzystaniem Facebook Ads oraz Google Ads nie jest to konieczne, ponieważ stawka CPC jest tam ustalana automatycznie. Minimalna kwota CPC dla tych treści reklamowych, które mają być wyświetlane na portalu Allegro zależy od tego, w jakim dziale można umieścić Twoją ofertę. Przykładowo dla działu Motoryzacja będzie to 10 groszy, a dla działu Firma 25 groszy.

Allegro Ads- opłaty

27 dnia każdego miesiąca kończy się okres rozliczeniowy. Właśnie wtedy wszystkie opłaty trafią na Twój rachunek.

Więcej informacji na temat Allegro Ads znajdziecie pod tym linkiem: https://icomseo.pl/blog/skuteczne-kampanie-allegro-ads-zacznij-sprzedawac-wiecej/