Dlaczego warto korzystać z Google Adwords? / Icommedia Lublin

Dlaczego warto korzystać z Google Adwords?

3 marca, 2020
Dlaczego warto korzystać z Google Adwords?

Google Ads (Adwords) to popularny system reklamowy Google, który został uruchomiony 20 października 2000 roku. Umożliwia on wyświetlanie linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwań Google i na stronach współpracujących w ramach programu Google AdSense.

Dlaczego warto korzystać z Google Adwords? Jest to niezwykle efektywny i szybki sposób na dotarcie ze swoją ofertą do potencjalnych klientów i zaistnienie w Internecie. Ogromną zaletą Google Ads są natychmiastowe efekty! Stworzona kampania bardzo szybko zaczyna działać i przynosić korzyści. Strona Twojej firmy, choć nowa i może, krótko funkcjonuje w przestrzeni Internetu, może pojawić się na pierwszej stronie wyszukiwań.

Kolejnym plusem korzystania z Google Adwords jest możliwość kontrolowania efektywności, czasu i wydatków. Możesz swobodnie decydować o tym, jak długo ma trwać kampania, w każdym momencie możesz ją wyłączyć i włączyć od nowa. Twoje reklamy mogą być wyświetlane w konkretne dni i godziny np. w niedziele w godzinach porannych, kiedy duża liczba osób jest obecna w sieci. Możesz ustawiać również budżet na dany dzień.

Najlepszą opcją ustalania stawki jest Cost per click, czyli koszt naliczany jest za kliknięcie, w dany link sponsorowany. Możesz też płacić za reklamę dopiero wtedy, kiedy ktoś dokona zakupu Twojego produktu (konwersji). Dzięki reklamom Google Ads możesz stworzyć mocną markę o stabilnej pozycji na rynku, zwiększać jej świadomość, pozyskiwać stałych klientów i stworzyć społeczność skupioną wokół Twojej marki. Interesuje Cię ta forma reklamy, a brakuje Ci wiedzy i umiejętności? Powierz tę kwestię w ręce specjalistów! Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu!